Dziękujemy za 1% z Twojego podatku dla SULRA

Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej prowadzi  ośrodek edukacyjny  zajmujący się upowszechnianiem i ochroną ginących zawodów i technik rękodzielniczych , takich jak ; rzeźba , tkactwo, wikliniarstwo, słomkarstwo, haft i koronka, ceramika czy podstawy rzemiosła zduńskiego.

Organizacja realizuje liczne kursy, warsztaty , plenery dla różnych grup wiekowych , o zasięgu zarówno lokalnym , ogólnopolskim jak i międzynarodowym.

Najbardziej rozbudowaną formą działań jest dwuletni Kurs Rękodzieła Artystycznego.

Dochody z 1 % organizacja przeznacza m.in. na wspieranie rozwoju zainteresowań i pasji twórczych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W roku 2016 środki przekazane przez podatników zostały przeznaczone głównie na dofinansowanie wakacyjnych działań SULRA takich jak :

  • Międzynarodowy Festiwal Słomkarski „Jak złoto!”, którego głównym celem było promowanie zanikających technik wyplatania ze słomy, które jeszcze nie dawno były popularną dziedziną rękodzieła w całej Polsce.
  • Międzynarodowa Akcja Artystyczna – Wola Sękowa 2016, której celem jest budowanie Galerii Plenerowej przy Uniwersytecie Ludowym, oraz uatrakcyjnianie przestrzeni publicznej w której żyjemy.

Jeśli tak jak my uważacie, że to co robimy jest potrzebne i ważne zachęcamy Was do współtworzenia tych działań. Nasz KRS0000021264

Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie.

Zespół SULRA.

 

Dodaj komentarz