Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego

Lato w teatrze 2024

Ruszamy z Latem w teatrze: czyli półkolonią „Symbiotyczny taniec pokoleń w rytm natury” 

Dzieci i młodzież w wieku 7 – 13 lat rozpoczynają swoją wakacyjną przygodę z teatrem,  która potrwa dwa tygodnie od 29 lipca do 10 sierpnia. Dzieciaki spotykać się będą codziennie w  godz. 9:00 – 15:00  w Domu Kultury w Nagórzanach (soboty rodzinne), skąd wyruszać będą w podróż.  Udział w zajęciach jest bezpłatny dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie Lato w teatrze.

Lato to fantastyczny czas, by przeżywać przygody, poznawać nowych ludzi i kolekcjonować pozytywne wrażenia. I tak będzie przez najbliższe dwa tygodnie, bardzo aktywne dwa wakacyjne tygodnie!

Podczas Lata w teatrze zaprosimy dzieci i młodzież do głębszej refleksji nad różnorodnością kulturową i biologiczną, szczególnie tą wokół nas. Będziemy wspólnie z dziećmi pracować poza podziałami, uznając, że odmienność wymaga czułości. Swobodne i niespieszne zanurzymy się w świat częściowo realny, częściowo fantastyczny. Z jednej strony, znajome widoki – pola, łąki, drzewa, majaczące w oddali zabudowania wsi ze strzelistą wieżą kościoła i ruinami cerkwi, a w gąszczu traw żuki, biedronki, chrząszcze. Z drugiej zaś, rzeczy tajemnicze – bakterie, wirusy, mikoryza oplatająca długie poskręcane korzenie drzew. I pośród tego my, z naszymi korzeniami – historiami rodzinnymi, pamięcią, przedmiotami, w których zaklęta jest przeszłość.  

Ważnym elementem naszych spotkań będą pytania o wspólnotowość, współpracę, współodpowiedzialność, a naszym celem będzie stworzenie formy teatralnej, do której zaprosimy mieszkańców gminy Bukowsko.

Zajęcia prowadzić będą instruktorzy pracujący z nami podczas wcześniejszych projektów: Ania Woźniak, Ola Karmelita, Kuba Woźniak oraz Joasia Sarnecka, która dołączyła w tym roku. Czułą opieką dzieci roztoczą Karolina Łożańska, Ela Łukaszczyk i Madzia Zubel.

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skip to content