Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego

Lato w teatrze 2024

Zapraszamy dzieci na letnią półkolonię teatralną LwT 2024  

Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego oraz Gmina Bukowsko zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat, z terenu gminy Bukowsko na bezpłatną półkolonię teatralną w ramach programu Lato w teatrze. 

Miejsce codziennej zbiórki: Dom Kultury w Nagórzanach

Termin : 29 lipca -11 sierpnia 2023 od godz. 9:00 do 15:00 (zajęcia codzienne z wyjątkiem niedziel 4 i 11 sierpnia)

Półkolonie są zgłoszone do kuratorium.

Zespół  artystyczny i opiekunowie wspólnie z dziećmi, poprzez kreatywne zajęcia artystyczne spróbują „na nowo” odkryć piękno różnorodności – biologicznej i kulturowej, zagłębią się w tajemnice natury i odpowiedzą sobie na pytanie, jakie relacje łączą nas z ziemią, roślinami i zwierzętami, z ludźmi i samymi ze sobą. Wprowadzą dzieci w rytm w natury  i pokażą jak czerpać siłę z różnorodności i lokalnego dziedzictwa.

Zespół poprzez twórcze metody będzie rozwijać kompetencje społeczne dzieci i młodzieży, pozwalając im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z własnym przekazem i odbiorem świata.  Inspirować dzieci i młodzież będą: Ania Woźniak, Joanna Sarnecka, Aleksandra Karmelita i Jakub Kowalewicz oraz aktorzy teatru „Kącik” Joanna Rey i Paweł Sroka.

Będzie to  niezapomniane dwa tygodnie, pełne kreatywnych pomysłów i radości.

W programie organizatorzy zapewniają:

  • 12 dni warsztatów, animacji, wydarzeń, zajęć plenerowych i dobrej zabawy
  • teatralne eksperymenty z przestrzenią, rekwizytem, kostiumem, dźwiękiem, ruchem, improwizacją i opowieścią
  • opowiadanie historii i wspólne muzykowanie
  • wycieczka do Jarosławia –spektakl teatralny i odkrywanie miasta
  • twórcze działania w zielonej przestrzeni gminy Bukowsko
  • doborowa kadra instruktorów i wychowawców oraz pomoc wolontariusz
  • ciepły posiłek w trakcie 6 godz. Zajęć
  • ubezpieczenie NW

Półkolonię zakończy plenerowy spektakl stworzony przez młodzież  oraz piknik z udziałem rodziców i społeczności lokalnej.  Już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Bukowsko do Nagórzan na wydarzenie kulturalne 10 sierpnia 2024.

Prosimy rodziców o zapoznanie się z REGULAMINEM zamieszczonym poniżej i uzupełnienie tylko załączników (2 ostatnie strony) oraz wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIA i dostarczenie osobiście lub pocztą do Urzędu Gminy w Bukowsku pok. nr 210. Podpisany i zeskanowany formularz i załączniki można również przesłać na adres mailowy: jolchawa@bukowsko.pl . W razie pytań prosimy o kontakt pod nr. tel. 602 359 571

Projekt „Symbiotyczny taniec pokoleń w rytm natury” złożony przez Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego we współpracy z gminą Bukowsko został uznany za jeden z 35 ( 16 organizacji pozarządowych i 19 samorządowych instytucji kultury) najciekawszych projektów dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. 

Projekt otrzymał grand z programu Lato w teatrze, realizowanego przez Dział Pedagogiki Instytut Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją. Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną

Konkurs grantowy pozwala wyłonić najciekawsze projekty dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży. Realizowane projekty mają pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Spośród zgłoszeń, wybrane zostały te, które wykorzystują metody twórcze do rozwijania kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, pozwalają im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z publicznością własnym przekazem.  Projekty realizują zespoły, które dbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwają nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2024 organizują: 

ARTeria – Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach, Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Bytomskie Centrum Kultury, Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, Fundacja #WSZYSTKIERODZAJETEATRU, Fundacja Fala Nowej Kultury, Fundacja Górom, Fundacja Kosmos, Fundacja Kupalinka, Fundacja Plenerownia, Fundacja Teatr Latarnia, Fundacja W to mi graj, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dobrem, Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Goleniowski Dom Kultury, Grupa Inicjatywna Baranówko, Miejski Dom Kultury w Bełżycach, Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie, Stowarzyszenie „Sztuka na scenie”, Stowarzyszenie Kotlina Sztuki, Stowarzyszenie Ludzie Miasta, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego, Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Towarzystwo Miłośników Ponikwi, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Wrocławski Teatr Lalek

Skip to content