Majówkowe warsztaty hafciarskie 1-3 maja 2017

Od starożytności do czasów współczesnych haft jest jedną z popularniejszych technik zdobienia tkanin. W średniowieczu ceniony na równi z malarstwem, a nawet stawiany nieco wyżej. W epokach renesansu umiejętność wyszywania była jednym z elementów dobrego wykształcenia. Dla królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły haftowali rzemieślnicy: Jakub i Klemens, w samym Krakowie pracowni hafciarskich było wiele.

Nasze babki umiejętność wyszywania wynosiły z domu, nasze mamy i my haftowałyśmy serwetki i poduszki w szkole w ramach zajęć praktycznych. Natomiast młodsze pokolenie częstokroć nie zaznało przyjemności płynącej z malowania igłą i nitką.

Chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w 20- godzinnym warsztacie haftów wszelakich:

białych, kolorowych, regionalnych, współczesnych, historycznych, mereżkowych, wstążeczkowych…..

W warsztacie mogą wziąć udział zarówno osoby rozpoczynające przygodę z haftem jak i wprawione hafciarki, a może nawet znajdą się wśród nas i hafciarze?!

Pani Marysia Suwała – mistrzyni haftu i koronki znajdzie czas i poradę dla każdego. Podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem zawodowym i zapewne okrasi poznawanie technik hafciarskich dowcipnym przysłowiem lub mądrością życiową.

Serdecznie zapraszamy!

Cena warsztatu – 450

/obejmuje również materiały, noclegi i wyżywienie/

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do 10 kwietnia 2017 poprzez formularz kontaktowy, zamieszczony poniżej, oraz wpłatę na rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy oddział w Sanoku:
93 8642 1184 2018 0017 2215 0001

Kontakt: Monika Wolańska – 608574540

Zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek  1 maja 2017 o godz.15.00 i kończą w środę 3 maja 2017 o godz. 14.00.

Aby zapisać się na warsztat, wypełnij formularz:

 

 

Dodaj komentarz