Image Alt

Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego

MISJA

SZKOŁA DLA ŻYCIA - czyli to co ważne w uniwersytetach ludowych.

Formuła Uniwersytetów Ludowych związana jest ściśle z budowaniem dialogu, współpracy i porozumienia. Indywidualizm idzie tu w parze ze społecznym i kulturowym kontekstem edukacji.
Formy działania nie zawężają się w nich do kursów, są one również centrami kultury w środowisku lokalnym. Organizują akcje społeczne, wystawy, koncerty, wykłady, warsztaty, spotkania autorskie.

HISTORIA

Wzdów - Wola Sękowa, czyli histria naszego Uniwersytetu

Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego jest kontynuacją działającego od 1959 roku Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, zlokalizowanego w pięknym XIX – wiecznym pałacu, wybudowanym przez Adama Ostoję Ostaszewskiego, który był wszechstronnym naukowcem: doktorem prawa i filozofii, dramatopisarzem i poetą; znał ponad 20 języków obcych. Interesował się geografią i astronomią. Jednak najbardziej zapisał się w polskiej historii jako wynalazca maszyn latających (pionowzlotu), oraz silnika gazowego i hydraulicznego. Nie bez powodu nazywano Ostaszewskiego człowiekiem renesansu, Leonardem ze Wzdowa. W jego zainteresowaniach leżały również sztuki piękne: poezja, malarstwo oraz rzeźba, więc może nie przypadkiem miejsce to przyciągało artystyczne dusze z całej Polski.

ZESPÓŁ

KADRA INSTRUKTORSKA

nstruktorzy i wykładowcy ULRA to twórcy, artyści i mistrzowie rzemiosła głównie z terenu Podkarpacia. Ludzie, którzy z pasją oddają się pracy twórczej, ale także posiadają chęci i umiejętności do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. To ich pasja, wiedza i zaangażowanie wpłynęły na dziesiątki absolwentów kursu w całej Polsce.

Stowarzyszenie

1,5%

1,5% DLA ULRA

Dochody z 1,5% organizacja przeznacza m.in. na działania związane z ochroną tradycyjnych rzemiosł , projekty społeczne oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze środowiska lokalnego.

Skip to content