Pracownia Twórczych Rąk

Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego oraz Fundacja Heifer Project International sfinalizowały w lipcu 2012 r., cykl szkoleniowy wspierający przedsiębiorczość kobiet
z terenów wiejskich województwa podkarpackiego i lubelskiego.

Projekt realizowany był ramach nieodpłatnych działań pożytku publicznego i obejmował wsparciem 50 kobiet, zainteresowanych rękodziełem oraz rozwojem własnej przedsiębiorczości związanej ze sprzedażą i promocją wykonanych produktów rękodzielniczych.

Od grudnia 2010 do lipca 2012 odbyło się w ośrodku ULRA , w Woli Sękowej

7 spotkań edukacyjnych z zakresu:

– rozwoju osobowego i społecznego

– obsługi komputera i Internetu

– technik tradycyjnego rękodzieła

– certyfikacji i promocji produktu lokalnego oraz pozyskiwania funduszy pomocowych

– prawa, marketingu i podstaw księgowości związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Uczestniczki wyjeżdżały również na targi i kiermasze, gdzie zdobywały doświadczenie handlowe i wystawiennicze.

Po zakończeniu cyklu szkoleniowego, przekazały wiedzę i umiejętności ok. 10-osobowym grupom we własnych środowiskach lokalnych. Przekazanie daru jest bowiem jedną z kluczowych idei Fundacji Heifer Project International , która finansowała projekt.

Na uroczystym zakończeniu w Domu Ludowym, w Woli Sękowej, pojawili się sponsorzy z USA oraz przedstawiciele Fundacji HPI. Wydarzeniem dnia okazał się pokaz lnianych strojów Marii Kondrat. Perfekcyjne wykonanie i oryginalne projekty inspirowane naturą wzbudzały wiele emocji. Kolekcja była dobrym przykładem wykorzystania zmysłu estetycznego i talentu rąk. W pokazie strojów, jako modelki , uczestniczyły Panie biorące udział w projekcie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z pokazu:

 Pokaz lnianej mody Miriamki

 

 

 

Dodaj komentarz