Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego

Remont elewacji i odwodnienia budynku ULRA

Siedziba Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego mieści się w budynku byłej szkoły podstawowej, wybudowanym w 1935 roku przez mieszkańców wsi Wola Sękowa. Położonym w malowniczej scenerii na końcu wsi.

Od 2006 roku budynek ten jest bezpieczną przystanią dla ULRA, dzięki życzliwości Gminy Bukowsko i mieszkańców Woli Sękowej. Tu po przeprowadzce ze Wzdowa na nowo rozwijamy potencjał i kształcimy kolejne pokolenia rękodzielników, twórców, instruktorów i animatorów.

Jednak zarządzanie starym niemal zabytkowym budynkiem przysparza problemów. Jednym z nich jest wilgoć wnikająca w mury, niszcząca elewacje tynki itd. Stowarzyszenie przez lata starało się o środki na rozwiązanie tego problemu. Przy współpracy z gminą udało się wprowadzić niewielkie środki zaradcze w postaci dodatkowych studzienek odprowadzających wodę, a z własnych środków w 2017 r. wyremontować frontową ścianę elewacji,która była w najgorszym stanie.

W ubiegłym roku udało się pozyskać środki na remont elewacji i odwodnienia w ramach projektu: „Rozwój i podniesienie standardu ośrodka ULRA w Woli Sękowej” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Wspierania Rozwoju Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020 -2030.

Na zdjęciach poniżej prezentujemy etapy remontów oraz widok po zakończeniu prac nad elewacją.

Skip to content