Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego

Lato w teatrze „Co w sercu, co w głowie? Drzewo Świata Ci podpowie”.

Ruszają zapisy na lipcową półkolonię teatralną „Lato w teatrze”

Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego oraz Gmina Bukowsko zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy Bukowsko na bezpłatną półkolonię teatralną w ramach programu Lato w teatrze.  

W trakcie dwutygodniowych warsztatów artystycznych dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat będą odkrywać tajemnice otaczającego świata, czuć jego energię, ruch, doświadczyć faktury, zapachu i smaku, pobudzić swoją uważność. Wraz z doświadczonymi instruktorami i opiekunami spróbują zagłębić się w tajemnice natury i odpowiedzieć sobie na pytanie jakie relacje łączą nas z ziemią, roślinami, zwierzętami, ludźmi i z sobą. To wszystko w oparciu o baśń Katarzyny Jackowskiej Enemuo „Drzewo świata”. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do poznania autorki i wspólnego z Nią  muzykowania i  tworzenia opowieści.

Instruktorzy poprzez twórcze metody będą rozwijać kompetencje społeczne dzieci i młodzieży, pozwalając im odkrywać i wykorzystywać swój potencjał i dzielić się z własnym przekazem i odbiorem świata.  Inspirować dzieci i młodzież będą: Maria Kondrad, Ania Woźniak, Aleksandra Karmelita i Jakub Kowalewicz. Podczas wyjazdu warsztaty poprowadzi Monika Babula.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią być blisko natury, lubią ciekawe opowieści, są ciekawe świata i chętne na spędzenie twórczo czasu.

W programie m.in.

  • 12 dni warsztatów, animacji, wydarzeń, zajęć plenerowych i dobrej zabawy
  • wspaniałe towarzystwo i piękne otoczenie
  • spotkanie autorskie i warsztaty z autorką baśni „Drzewo świata” Katarzyną Jackowską Enemuo
  • teatralne eksperymenty z przestrzenią, rekwizytem, kostiumem, dźwiękiem, ruchem, improwizacją i opowieścią
  • opowiadanie historii i wspólne muzykowanie
  • wycieczka do Uścia Gorlickiego nad Zalewem Klimkowskim warsztaty z młodzieżą tworzącą grupę Teatralną „Plemię”  oraz odpoczynek nad jeziorem
  • twórcze działania w zielonej przestrzeni gminy Bukowsko
  • doborowa kadra instruktorów i wychowawców
  • ciepły posiłek, soczek i drożdżówka

W trakcie warsztatów powstanie autorski  współtworzony przez dzieci z pomocą instruktorów spektakl/ happening „Co w sercu? Co w głowie? Drzewo Świata Ci podpowie!” na który już dziś zapraszamy MIESZKAŃCÓW OKOLICY!

Miejsce codziennej zbiórki: Dom Kultury w Nagórzanach, Nagórzany

Termin :  3-15 lipca 2023 r. w godz. 9:00 do 15:00, także soboty

Termin przyjmowania zgłoszeń: 26 maja- 18 czerwca 2023 r.

Liczba miejsc ograniczona: 25 osób. Liczy się kolejność

Zgłoszenia: Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy pobrać i wypełnić formularz rekrutacyjny oraz regulamin dostępny poniżej. Następnie dostarczyć osobiście lub pocztą do sekretariatu Gminy Bukowsko. Podpisany i zeskanowany formularz można również przesłać na adres mailowy: jolchawa@bukowsko.pl . W razie pytań prosimy o kontakt pod nr. tel. 602 359 571

Projekt złożony przez Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego we współpracy z Gminą Bukowsko został uznany za jeden z 36 najciekawszych projektów dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów o charakterze teatralnym dla dzieci i młodzieży w całej Polsce.  

Realizowany projekt wpisując się w założenia Instytutu Teatralnego ma pokazać młodym ludziom, że teatr jest miejscem dla każdego – można w nim tworzyć, poznawać innych ludzi i odkrywać różnorodność otaczającego świata. Projekt realizuje zespół twórców, artystów i edukatorów, którzy zadbają o podmiotowe traktowanie młodych ludzi oraz czuwać będą nad przebiegiem procesu grupowego – i nie zapominają, że przy tym wszystkim, można się dobrze bawić!

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2023 organizują: 

W ramach modułu LATO W TEATRZE+

Dom Kultury w Strzelnie+Stowarzyszenie „Ecce Homo”, Fundacja KONTRA/BANDA+Fundacja #wszystkierodzajeteatru , Fundacja Teatr Latarnia+Fundacja Teatr Łątek, Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej+Stowarzyszenie Rodziców TU, Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”+Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu+Chełmiński Dom Kultury

W ramach modułu LATO W TEATRZE

Babiogórskie Centrum Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury i Sportu TKALNIA w Kietrzu, Dom Kultury „Krzemień” w Szczecinie, Fundacja „Kocham Dębniki”, Fundacja „Pracownia Inspiracji Społecznych”, Fundacja „Teatr Układ Formalny”, Fundacja Hydro-polis, Fundacja Inexkult, Fundacja Jak Drzewiej Bywało, Fundacja Plenerownia, Fundacja Przepływy, Fundacja Strefa Dorastania, Fundacja Zamek Bełżyce, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dobrem, Koło Gospodyń Wiejskich „Urzeczanki” we wsi Coniew, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach, Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Słupski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kotlina Sztuki, Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego,  Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatr Ósmego Dnia, Towarzystwo Miłośników Ponikwi.

Skip to content